آخرین مطالب

یکشنبه 10 اسفند 1393
17:56


ورزش کردن، بهترین وسیله برای افزایش اعتمادبه‌نفس


اعتمادبه‌نفس حاصل اعتقادات درونی ما و همچنین اهدافی است که ما برای خود متصور می‌شویم، در دنیای مدرن امروزی این می‌تواند شامل بسیاری از موارد شود؛ اعتمادبه‌نفس فیزیکی یکی از آن‌ها است. ورزش کردن یکی از ابزارهایی است که ما را در دستیابی به اعتمادبه‌نفس فیزیکی یاری می‌کند. 

یکی از عوامل مهم پیشرفت و کامیابی در انسان اعتماد به توانایی های فردی است. مطالعات محققان نشان داده است که علت اصلی موفقیت اشخاص در کارها، آن است که از خود انتظار موفقیت داشته اند. محمد علی کلی اسطوره تاریخی بوکس جهان، هر بار که برای مسابقه به خارج از کشور سفر می کرد اظهار می داشت که "پیروز می شوم"، او می گفت: (وقتی که برنده شوم ... ) و نمی گفت " اگر در این مسابقه برنده شوم ". ملاحظه می کنید که گفتن این جمله همان داشتن اعتماد به نفس است.


ورزشکاری می تواند به هدف خود برسد که این امر که وی می تواند به هدف برسد اعتقاد داشته باشد، حتی اگر فرد توانایی رسیدن به هدف را داشته باشد اما اعتقاد به رسیدن به هدف را نداشته باشدنمی تواند به هدف برسد. هنگامی که ورزشکاراری اعتماد به نفس مناسبی داشته باشد می تواند حتی وقتی که کارها بصورت دلخواه پیش نرود روحیه خود را حفظ کند و کماکان برای پیروزی خود اشتیاق و تلاش خود را حفظ کند. برای بهبود اعتماد به نفس ورزشکار می تواند از تصویر سازی ذهنی استفاده کند به این صورت که :
• موفقیت های قبلی خود را به یاد بیاورد و آنها را مجسم کند تا به احساس موفق بودن و لذت پیروزی دست یابد.
• سناریو های شکست دادن حریف و یا انجام حرکات ورزشی را تجسم کند.


تحقیقی در آمریکا بر روی بیش از صد نفر از زنان سالمند انجام گرفت نشان داد که انجام تمرینات ورزشی می‌تواند اضطراب، تنش و عصبانیت را کاهش داده و عزت‌نفس را افزایش دهد.

 ورزش در انسان اعتماد به نفس بوجود آورده و او را برای توجه به خود و انجام مسوولیت های گوناگون اجتماعی، خانوادگی، شخصی ونیز پرورش کودکان، بانشاط و سرزنده تر می سازد.

جامعه باتحرک و سرزنده شادابی بیشتری برای خلاقیت، تولید و کار دارد و امید به زندگی که از شاخصه های توسعه جوامع می باشد افزایش پیدا می کند.

 با ایجاد تناسب اندام شما میتوانید به اعتماد به نفس دست پیدا کنید.


این سوال ساده را از خود بپرسید: در کدام لحظه احساس بهتری دارم؟ وقتی روی مبل لم داده ام و مشغول خوردن یک پاکت چیپس هستم یا بعد از انجام یک تمرین ورزشی عالی از باشگاه برگشته ام؟ اگر مدتی است که بد هیکل شده اید، تمرینات ورزشی را شروع کنید، بنیه، ماهیچه ها و قدرت بدنیتان را افزایش خواهید داد و از نظر روحی حال بهتری خواهید داشت. این خود به خود باعث می شود که تصویر بهتری از خود داشته باشید و اعتماد به نفستان بالا رود.

ادامه دارد.

 منابع:

ورزش و سلامت -bartarinha.ir

http://www.fitnessonline.ir

sportmedicine.ir

http://www2.tavanir.org.ir

 

پایگاه ارتباطی:ahaad4@ahaad.ir


 

مؤید و پیروز باشید.


نام:
ايميل: