آخرین مطالب

یکشنبه 26 آبان 1392
12:30


کشتی‌گیران ایران در جمع فنی‌ترین فرنگی‌کاران جهان


سایت فیلا در گزارشی رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان را آنالیز کرد که نام امیر علی‌اکبری و طالب نعمت پور در جمع برترین‌های جهان به چشم می‌خورد.کشتی‌گیران ایران در جمع فنی‌ترین فرنگی‌کاران جهان

سایت فدراسیون بین‌المللی کشتی (فیلا) در گزارشی به آنالیز فنی رقابت‌های جهانی کشتی فرنگی در بوداپست مجارستان پرداخت و بهترین کشتی‌گیران از لحاظ حمله، دفاع و کارایی را معرفی کرد.در بخش تهاجمی ترین کشتی‌گیران، طالب نعمت پور از ایران با 32 امتیاز در رده سوم جهان و بهترین ایرانی از این لحاظ است.در بخش مهارت‌های دفاعی امیر علی اکبری با از دست دادن تنها دو امتیاز در صدر جهان قرار دارد و نعمت پور با پنج امتیاز از دست داده دهم است.در بخش کارایی نیز طالب نعمت پور با 5.4 امتیاز در رده سوم برترین‌های جهان است و امیرعلی اکبری با 4.6 در جایگاه هشتم قرار گرفته است.
سایت فیلا در بخشی از گزارش خود نوشته است: " در بررسی مهارت‌های دفاعی فرنگی کاران جهان سه کشتی‌گیر که دو نفر آنها قهرمان جهان هستند این عنوان را بین خود تقسیم کرده‌اند. در غیاب میاین لوپز، دارنده شش طلای جهان از کوبا همه نگاه‌ها به رضا کایالپ از ترکیه بود تا صاحب عنوان قهرمانی 120 کیلوگرم شود. اما امیر علی اکبری از ایران با شکست دادن این قهرمان ترکیه‌ای همه را شگفت‌زده کرد و به عنوان برترین سنگین وزن جهان رسید. کیم هیون وو قهرمان وزن 74 کیلوگرم جهان از کره جنوبی و نورماخان تینالیف از قزاقستان دو کشتی گیری بودند که در کنار علی اکبری در صدر بهترین کشتی‌گیران جهان از لحاظ مهارت‌های دفاعی قرار گرفتند. این سه کشتی‌گیر در طول رقابت‌ها تنها دو امتیاز از دست دادند.

نام:
ايميل: