آخرین مطالب

دوشنبه 13 آبان 1392
12:30


چکیده اخبار روز / 13 آبان


درگذشت نوجوان استقلالی بعد از خداحافطی مجیدی / بانوان ووشوکار سه مدال طلا کسب کردند / نام بازيکني دوپينگي فوتبال اعلام شد / کنگره بين‌المللي حقوق ورزشي برگزار شد / فوتسال ايران هفتم جهان و اول آسيا باقي ماندچکیده اخبار روز / 13 آبان

درگذشت نوجوان استقلالی بعد از خداحافطی مجیدی : باشگاه استقلال نوشت:حادثه تلخی بود. نمی‌شد باور کرد اما وقتی با منزل‌شان تماس گرفتیم به عمق تلخی پرواز بیشتر پی بردیم. متوجه شدیم احمد مظاهری‌یگانه، هوادار معلول استقلال  که همیشه در تمرینات تیم هم حضور داشته از غصه خداحافظی کاپیتان فرهاد مجیدی پرواز کرده، به آسمان رفته تا خانواده‌اش از غم از دست دادنش عزادار شوند.

احمد، وقتی تماشاگر بازی استقلال  و مس بود، با صحنه خداحافظی مجیدی مواجه شود. اتفاقی که نمی‌تواند باور کند، بر سرش می‌زند، گریه می‌کند. تا دو روز لب  به غذا نمی‌زند. غصه  می‌خورد، اشک می‌ریزد و حرفی هم نمی‌زند تا اینکه در نهایت دچار سکته قلبی می‌شود. خانواده  او را به بیمارستان بوعلی می‌برند. احمد در بخش ccu بیمارستان بوعلی بستری می‌شود.

در حالیکه نیمه بیهوش است از او می‌پرسند، می‌خواهی با فرهاد مجیدی تماس بگیریم تا با او حرف بزنی و احمد دستی به نشانه بله تکان می‌دهد. ساعاتی بعد این احمد است که دیگر روی زمین وجود ندارد. پرواز می‌کند به آسمانی که آبی است. باورش تلخ است، باورش سخت است که هوادار معلول استقلال  طاقت خداحافظی مجیدی را ندارد و آنقدر غصه می‌خورد که به یک باره دچار سکته می‌شود.

حال مادر احمد خوب نبود اما با خاله‌اش که  تماس گرفتیم همه ماجرا را همین‌طور برای‌مان توضیح داد. گفت: احمد را در قطعه 304 ردیف 51 بهشت‌زهرا دفن کرده‌اند. گفت احمد در محله‌شان خیابان نبرد جنوبی به استقلالی بودن معروف بود. می‌گفت با همه بازیکنان استقلال  عکس هم دارد. خاله‌ هم داغدار از دست دادن خواهرزاده‌اش بود و می‌گفت احمد در این دو روز خیلی غصه‌ خداحافظی مجیدی را خورد. به سر و صورتش می‌زد و می‌گفت برایم سخت است که دیگر بازی‌های مجیدی را نبینم. چهارشنبه هم ختم این هوادار است. مراسم سوم احمد مظاهری‌یگانه، که استقلال  را دوست داشت و با خداحافظی فرهاد مجیدی از فوتبال از زندگی‌اش خداحافظی کرد.

بانوان ووشوکار سه مدال طلا کسب کردند : در پايان مسابقات ووشوي قهرماني جهان در بخش بانوان، الهه منصوريان نماينده وزن منهاي 52 کيلوگرم تيم ملي ايران امروز در فينال مسابقات به مصاف حريف کره‌اي خود رفت و با پيروزي در اين رقابت‌ اولين مدال طلاي تيم ملي بانوان در مسابقات جهاني مالزي را کسب کرد.
مريم هاشمي ديگر نماينده وزن 65 کيلوگرم تيم ملي ووشو به مصاف حريف فرانسوي خود رفت که در پايان موفق به شکست وي شد و مدال طلاي خود را قطعي کرد.
در وزن 75 کيلوگرم نيز شهربانو منصوريان حريف کانادايي خود را در راند اول ناک‌اوت و به مدال طلا رسيد.
تيم سانداي بانوان ايران با سه نماينده در مسابقات جهاني مالزي شرکت کرده بود که هر سه نماينده مدال طلاي مسابقات جهاني مالزي را کسب کردند.

نام بازيکني دوپينگي فوتبال اعلام شد : دکتر احمد هاشميان ؛ رئيس کميته پزشکي فدراسيون فوتبال گفت: با توجه به اتمام مهلت درخواست استيناف بازيکن متخلف از قوانين دوپينگ که تا پايان وقت اداري رو زگذشته دوازدهم آبان ماه بود؛ اين بازيکن بعدازظهر روز گذشته درخواستي را به کميته پزشکي تحت عنوان درخواست استيناف ارسال کرد که درخواست مذکور عليرغم توضيحات ارائه شده از سوي کارشناسان پزشکي به بازيکن و رعايت مفاد ذکر شده در آئين نامه مبارزه با دو پينگ، هيچ گونه تطبيقي با مفاد آئين نامه نداشت. بر همين اساس طي تماس با بازيکن مراتب اعلام و تا پيش از ظهر امروز نيز فرصتي برايش در نظر گرفته شد تا چنانچه مايل به ارائه درخواست استيناف در چهارچوب آئين نامه است، اقدام کند که متاسفانه اقدامي از سوي وي صورت نگرفت.
وي ادامه داد: بر اين اساس و به استناد آئين نامه ملي مبارزه با دوپينگ مشخصات کامل بازيکن و راي مربوطه قابل انتشار است. اين بازيکن سيد مهدي حسيني بازيکن تيم بزرگسالان از باشگاه فرهنگي ورزشي صباي قم است که در ديدار بين دو تيم داماش گيلان و صباي قم در تاريخ 22/6/92 مورد نمونه گيري کنترل دوپينگ قرار گرفته بود. بر اساس اعلام آزمايشگاه کنترل دوپينگ ماده ممنوعه يافت شده در نمونه بازيکن از دسته داروهاي استروئيد آنابوليک است.
هاشميان يادآور شد: بر اساس راي اعلام شده از سوي کميسيون بدوي رسيدگي به تخلفات دوپينگ فوتبال بازيکن ياد شده از تاريخ 1/8/92 به مدت دو سال از حضور در کليه فعاليت‌هاي رسمي در فوتبال محروم بوده و اين حکم قطعي است.

کنگره بين‌المللي حقوق ورزشي برگزار شد : در اين کنگره بين المللي آقاي دکتر نادر شکري رئيس کميسيون حقوق ورزشي کميته ملي المپيک و رياست انجمن علمي حقوق ورزشي ايران که چندين سال است عضويت هيئت رئيسه انجمن جهاني حقوق ورزشي IASL را نيز بر عهده دارند با ارائه مقاله اي با موضوع «شرط بندي در ورزش» و انجام سخنراني در اين کنگره حضور يافتند. اين کنگره بين المللي که هر ساله با حضور جمعي از متخصص و اساتيد بزرگ حقوق ورزشي از سراسر دينا برگزار مي گردد آخرين مطالعات و دستاوردهاي علمي در زمينه حقوق ورزشي ارائه مي گردد و امسال خوشبختانه با تلاش هاي بعمل آمده تعداد 4 نفر از اساتيد و متخصصين حقوق ورزشي انجمن علمي حقوق ورزشي ايران نيز از کشورمان در اين کنگره امکان حضور يافتند.
وي در اين خصوص اذعان داشت: مباحث بسيار جديد حقوق ورزشي از سوي نمايندگان ايران مطرح شد که اين نشان از تلاش انجمن علمي حقوق ورزشي ايران در زمينه رشد و توسعه نيروي انساني متخصص در اين زمينه دارد.
ايشان متذکر شدند: در حاشيه کنگره مجمع جهاني انجمن حقوق ورزشي IASL نيز برگزار شد که اينجانب نيز با عنايت به عضويت در هيئت رئيسه انجمن بين المللي در اين مجمع نيز حضور يافتم و ضمن تصويب دستورات جلسه، در تصميمات آني انجمن جهاني نيز بطور مؤثر نقش لازم را ايفا نمودم.

فوتسال ايران هفتم جهان و اول آسيا باقي ماند : در آخرين رنکينگ جهاني فوتسال که توسط سايت futsalworldranking اعلام شده، تيم ملي فوتسال ايران با وجود کسب مقام سوم رقابت‌هاي گرند پريکس همچنان در رده هفتم باقي ماند و در آسيا هم همچون قبل اول است.
ايران با بدست آوردن مقام سوم نسبت به رنکينگ قبلي 8 امتياز به دست آورده و با 1576 امتياز در رده هفتم جهان و پس از آرژانتين ايستاد. در رده بندي جديد، برزيل از رده اول به رده دوم آمد و اسپانيا با 1975 امتياز در رده اول قرار گرفت.
در رده بندي جديد، تيم فوتسال پاراگوئه با اينکه از ايران شکست خورده بود اما يک پله صعود کرد و نهم شد. تيم فوتسال ژاپن هم که در رقابت‌هاي گرند پريکس هشتم شد، يک پله سقوط کرد و با 1379 امتياز در کنار روماني در رده دهم قرار گرفت.

 

نام:
ايميل: