آخرین مطالب

یکشنبه 21 مهر 1392
12:30


چکیده اخبار روز / 21 مهر


جوانان فوتبال ايران عربستان را به زانو درآوردند / ايران به مقام‌ پنجم جهان رسيد / علی دایی: احمدی‌نژاد مرا برکنار کرد / سعيد معروف ياور سازمان ملل متحد شد / تيم کاتاي جودو دسته جمعي استعفا کردندچکیده اخبار روز / 21 مهر

زیر 19 ساله‌های غیرتی ایران : تيم ملي فوتبال جوانان کشورمان موفق شد با يک گل از سد عربستان عبور کند و راهي مرحله نهايي رقابت‌هاي مقدماتي قهرماني آسيا شود.
اين آخرين ديدار تيم جوانان بود که از ساعت 17:30 در ورزشگاه شهيد باهنر کرمان انجام شد. در اين ديدار تک گل تيم جوانان را سعيد آقايي در دقيقه 39 وارد دروازه عربستان کرد تا جوانان راهي مرحله نهايي مسابقات مقدماتي قهرماني آسيا شوند.

ايران به مقام‌ پنجم جهان رسيد :  تيم واليبال زير 23 سال کشورمان در آخرين بازي خود در مسابقات قهرماني جهان در بزريل براي دومين بار به مصاف ونزوئلا رفت و اين تيم را مجددا شکست داد.
شاگردان پيمان اکبري سرمربي تيم واليبال زير 23 سال کشورمان در اين ديدار در سه ست متوالي و با امتيازهاي 21 بر 14، 23 بر 21 و 21 بر 17 در برابر ونزوئلا به پيروزي رسيدند تا عنوان پنجم نخستين دوره اين رقابت ها را به دست آورند.
درديگر ديدار امروز تيم آرژانتين موفق به شکست سه بر صفر تونس شد تا عنوان هفتم جهان را به دست آورد.
درادامه اين بازي ها تيم هاي روسيه و بلغارستان براي کسب عنوان سوم و تيم هاي صربستان و برزيل (ميزبان) براي کسب مقام قهرماني باهم بازي مي کنند.

 

احمدی‌نژاد مرا برکنار کرد : علی دایی در واکنش به صحبت های محمد علی آبادی رئیس سابق سازمان تربیت بدنی درباره چگونگی حضور دایی در تیم ملی و نحوه برکناری اش، آخرین وضعیت پرونده تبانی در فوتبال و سایر مسائل گفت و گویی انجام داده است که می خوانید.

در آزادی مربی تیم ملی شدم
من در برنامه 90 هم گفتم که علی‌آبادی من را به تیم ملی آورد و فدراسیون در این خصوص کاره‌ای نبود. با یک جلسه که در ورزشگاه آزادی برگزار شد من سرمربی تیم ملی شدم و غیر از آن هیچ جا نرفتم. یادم نمی‌رود، در تمرین سایپا بودم که کفاشیان بارها به من زنگ زد و من نمی‌توانستم پاسخگو باشم. پس از آن مدیرعامل وقت سایپا به من گفت کفاشیان تماس گرفته است. با او که تماس گرفتم گفت علی آبادی با تو کار دارد. بعد از صحبت با علی آبادی در دفتر آذری مدیریت ورزشگاه آزادی با هم قرار گذاشتیم و در این مورد صحبت کردیم.
 احمدی نژاد مرا برکنار کرد
احمدی‌نژاد من را از تیم ملی برکنار کرد و حالا بعد از چند سال، گذشت زمان همه چیز را نشان داد. البته شاید قسمت و صلاح من این بوده و خدا می‌خواسته که از تیم ملی بیرون بیایم. حالا معلوم می‌شود که چه کسی در تلویزیون حرف راست زد و چه کسانی به مردم دروغ گفتند. تمام برنامه‌های زنده موجود است که علی دایی حقایق را اعلام کرد اما همان زمان آنقدر خرده گرفتند و فدراسیون جلسه تشکیل داد اما در نهایت مشخص شد که همه این کارها «کشک» بوده است.
 سالم زندگی کرده ام
پرونده تبانی فوتبال هم چنین سرانجامی پیدا می کند. آقایان نمی‌توانند کاری‌ انجام دهند و بگویند امثال دایی دروغ می‌گوید. خدا را شکر سالم زندگی کرده‌ام و هیچ احدی نمی‌تواند حرفی برای گفتن داشته باشد. در این پرونده هم همه چیز مشخص است.
 باید در فوتبال پاکسازی شود
امیدوارم درست و حسابی وارد این مسئله شوند و درست پیگیری کنند وگرنه هر کمیسیونی می‌تواند وارد شود. به عقیده من باید به سالم‌سازی فوتبال کمک کنند. حرف و بحث ما این نیست که فقط در داوری فوتبال مشکل وجود دارد، مطمئناً در جامعه مربیان هم این مسائل موجود است و آدم متخلف داریم. در فدراسیون فوتبال تا دل‌تان بخواهد اینگونه موارد وجود دارد، در سازمان لیگ و مسئولان برگزاری مسابقات هم به این صورت. باید اینها پاک‌سازی شود.
مخالف بازیکنان دورگه نیستم
مطمئناً اینطور است. هم قوچان‌نژاد و هم دژاگه در کنار دیگر بازیکنان از ارکان صعود تیم ملی به جام جهانی بودند و همه با هم تلاش کردند. من مخالف این نیستم که چرا بازیکنان دورگه در تیم ملی بازی می‌کند مگر تیم‌هایی مانند آلمان و ایتالیا اینگونه بازیکنان را ندارند؟ باید کمی در مورد این مسائل حرفه‌ای فکر و از این بازیکنان استفاده کنیم. البته این دلیل نمی‌شود که لیگ خودمان را فراموش کنیم. به نظر من اگر بازیکنی در لیگ ایران هم‌سطح چنین بازیکنانی است باید او در اولویت باشد و از توانایی‌های‌اش استفاده کنیم.
در جام جهانی به جایی نمی رسیم
شرایط خیلی سخت است. اصلاً ایران به هر تیمی بخورد شرایط بازی فرق می‌کند. راه حل این مسئله یک برنامه‌ریزی بلند مدت است که البته با توجه به زمان اندکی که تا شروع مسابقات جام جهانی باقی مانده به نظرم به هیچ جایی نمی‌رسیم.

 

سعيد معروف ياور سازمان ملل متحد شد :  به نقل از روابط عمومي فدراسيون واليبال، سعيد معروف کاپيتان تيم ملي واليبال ايران از سوي سازمان ملل متحد دفتر برنامه جهاني غذا که در راه مبارزه با فقر و گرسنگي به عنوان ياور ملل متحد در ايران انتخاب شد.
بر اين اساس عصر امروز يکشنبه 21 مهرماه طي مراسمي که از ساعت 16:30 در سالن همايش هاي کتابخانه ملي با حضور سفرا و نمايندگان کشورهاي خارجي در ايران بر گزار مي شود، از سوي نگار گرامي نماينده دفتر برنامه جهاني غذا WFP بزرگترين سازمان بشر دوستانه دنيا تحت نظر سازمان ملل در مبارزه با فقر و گرسنگي حکم ياور ملل متحد به معروف اهدا مي شود.
علي دايي، حميد سوريان، بهداد سليمي و علي توفيق ديگر ورزشکاراني هستند که از ايران به عنوان ياور ملل متحد انتخاب شده اند.

تيم کاتاي جودو دسته جمعي استعفا کردند :  تيم ملي کاتاي جودو که قرار بود با ترکيب 14 کاتاکا 24 مهر‌ماه براي حضور در مسابقات قهرماني جهان راهي ژاپن شود به دليل مشکلات مالي اين اعزام لغو شد. دليل لغو اين اعزام مشکلات مالي فدراسيون جودو مطرح شده است.
هر چند که پيش از اين مسئولان فدراسيون در تلاش بودند تا با رفع اين مشکلات و جذب اسپانسر مقدمات سفر اين تيم را به ژاپن فراهم کند، اما پس از اينکه اين اعزام لغو شد تمام کادرفني و ملي پوشان استعفا خود را به فدراسيون ارائه کردند.
رقابت‌هاي کاتاي قهرماني جهان طي روزهاي 27 و 28 مهرماه به ميزباني ژاپن در کيوتو قرار است برگزار شود.
البته از بين نفراتي که قرار بود به اين مسابقات اعزام شوند 4 نفر به عنوان ورزشکار و مربي قرار بود راهي ژاپن شوند.

نام:
ايميل: