آخرین مطالب

یکشنبه 13 بهمن 1392
12:30


تيم ملي هندبال ايران جهاني شد


تيم ملي هندبال ايران با تساوي مقابل بحرين در شانزدهمين دوره مسابقات هندبال قهرماني آسيا و انتخابي قهرماني جهان، بدون قبول شکست در اين رقابت ها براي نخستين بار به مسابقه هاي قهرماني جهان صعود کرد.تيم ملي هندبال ايران جهاني شد

اين ديدار عصر امروز (يکشنبه) از گروه نخست رقابت ها در سالن مملو از تماشاگر خليفه شهر منامه پايتخت کشور بحرين برگزار شد و دو تيم در پايان به تساوي 30 بر 30 رسيدند، تا هندباليست هاي کشورمان که کمتر توجه رسانه ها به آنان جلب مي شود مظلومانه به مسابقه هاي قهرماني جهان در قطر صعود کنند.
با اين نتيجه تيم هاي بحرين و ايران به ترتيب در رده هاي اول و دوم گروه نخست قرار گرفتند و ضمن صعود به مرحله نيمه نهايي، به مسابقه هاي قهرماني سال 2015 جهان در قطر راه يافتند.
در اين ديدار اکثر گل هاي تيم ملي هندبال ايران در اين بزاي توسط ميلاد مسايلي و الله کرم استکي به ثمر رسيد و سعيد برخورداري سنگربان تيم کشورمان نيز درخشش فوق العاده اي داشت.
با تصميم داوود توکلي رييس ايراني کميته داوران کنفدراسيون هندبال آسيا، ياسمين کيلکو و ميشاييل يوهانسون سوئدي قضاوت اين ديدار بسيار حساس را برعهده داشتند.
هندباليست هاي کشورمان در چهار مسابقه قبلي خود در اين رقابت ها مقابل کره جنوبي قهرمان 9 دوره آسيا و پرافتخارترين تيم قاره کهن به تساوي 24 بر 24 رسيدند، در مصاف با عربستان سعودي نيز به تساوي 22 بر 22 رضايت دادند و مقابل چين و ازبکستان به ترتيب با نتايج 34 بر 27 و 54 بر 22 پيروز شدند.
شانزدهمين دوره مسابقه هاي هندبال قهرماني آسيا و انتخابي قهرماني جهان از 5 تا 17 بهمن ماه با شرکت 12 تيم در دو گروه در شهر منامه پايتخت کشور بحرين جريان دارد.
در گروه نخست اين رقابت ها، تيم هاي ايران، ازبکستان، کره جنوبي، چين، عربستان سعودي و بحرين و در گروه دوم نيز تيم هاي عمان، امارات عربي متحده، کويت، عراق، ژاپن و قطر حضور دارند.
از هر گروه، دو تيم به مرحله نيمه نهايي صعود مي کنند و ديدارهاي نيمه نهايي روز سه شنبه 15 بهمن ماه و ديدار نهايي روز 17 بهمن ماه برگزار مي شود.
سه تيم برتر اين رقابت ها به مسابقات هندبال قهرماني جهان در سال 2015 در قطر صعود مي کنند.
با توجه به اينکه تيم قطر توانسته است به مرحله نيمه نهايي صعود کند، به دليل ميزباني مسابقه هاي جهاني، سه تيم ديگري که به مرحله نيمه نهايي صعود کنند نيز به مسابقه هاي قهرماني مردان جهان راه مي يابند. تاکنون صعود بحرين از گروه نخست نيز قطعي شده است.
هر چند تيم ملي هندبال ايران در پانزدهمين دوره مسابقه هاي قهرماني آسيا و انتخابي جهان در عربستان سعودي در حالي که 7بازيکن اصلي خود را به دلايل مختلف به همراه نداشت، از صعود بازماند و مقامي بهتر از پنجمي کسب نکرد اما اين بار اميد فراواني به جهاني شدن دارد، موضوعي که مي تواند ضعف ها و مشکلات موجود در هندبال کشورمان را تا حدود زيادي بپوشاند.

نام:
ايميل: