آخرین مطالب

پنجشنبه 26 تیر 1393
12:30


کتاب آداب روزه‌داری احوال روزه‌داران مقام معظم رهبری


معرفی و دانلود کتاب آداب روزه ‌داری احوال روزه ‌داران از بیانات رهبر معظّم انقلاب اسلامی به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضانکتاب آداب روزه‌داری احوال روزه‌داران مقام معظم رهبری

بسم الله

نسخه الکترونیکی کتاب آداب روزه داری احوال روزه ‌داران به مناسبت ماه مبارک رمضان در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.
کتاب آداب روزه داری احوال روزه ‌داران  در تابستان ۱۳۹۱ چاپ گردیده است. كتاب حاضر گزيده‌ای از مجموعه‌ی توصيه‌ ها، نصايح، تحليلها و مواعظی است كه درماه های رمضان در طول 22 سال گذشته ـ از سال 1369 تا 1390 ـ در بيانات حضرت آيت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدّظلّه‌العالی) در 422 صفحه توسط انتشارات انقلاب اسلامی و به کوشش جناب آقای علیرضا مختارپورقهرودی گردآوری و تدوین شده است.
در مقدمه این کتاب آمده است:  "در انتخاب مطالب این کتاب دو ویژگی مورد توجّه قرار گرفته است: نخست؛ موضوع بیانات ماه مبارک رمضان، معارف دینی مربوط به روزه‌داری، آداب دعا، تکالیف مؤمنان در این ماه از نظر فردی، اجتماعی و سیاسی و نظایر آن باشد. دوم؛ صرفاً در محدوده‌ی زمانی از حلول ماه مبارک رمضان تا پایان روز عید سعید فطر هر سال بیان شده باشد."
 
فرازی از کتاب

رمضان؛ ماه ضيافت خاصان پروردگار

قال الله الحكيم في كتابه: يا ايّها الّذين آمنوا كتب عليكم الصّيام كما كتب على الّذين من قبلكم لعلّكم تتّقون.
شروع ماه مبارك رمضان، در حقيقت عيد بزرگى براى مسلمانان است و جا دارد كه مؤمنين، ورود اين ماه را به هم تبريك بگويند و يكديگر را به استفاد‏ه‌ی هرچه بيشتر از اين ماه توصيه كنند. چون ماه ضيافت الهى است، در اين ماه فقط مؤمنين و كسانى كه اهل ورود در اين ضيافتند، بر سر سفره‏‌ى پروردگار منّان و كريم می‏نشينند. اين، غيراز سفره‏‌ی عام كرم الهى است كه همه‏‌ى انسانها، بلكه همه‏‌ى موجودات عالم از آن بهره‏‌مندند؛ اين، سفره‏‌ى خواص و ضيافت خاصان پروردگار است.
برای تهیه و خرید کتاب آداب روزه ‌داری احوال روزه ‌داران اینجا را کلیک کنید.

لینک مستقیم دانلود کتاب(کلیک کنید).

نام:
ايميل: