آخرین مطالب

شنبه 9 آذر 1392
12:30


روز برنامه‌نویس


روز برنامه‌نویس

بخش بزرگی از همه آنچه که در دنیای وب و موبایل می‌بینیم، به کمک برنامه‌نویسان کوچک و بزرگی خلق شده که ممکن است خیلی از ما از تلاش‌های آنان بی اطلاع باشیم. "روز ۲۵۶ام هر سال (معادل عدد ۱۰۰در مبنای شازده) به عنوان روز برنامه‌نویس نام گرفته است. عدد ۲۵۶بالاترین عدد دودویی در بین ۳۶۵ روز سال است که از یک رقم ۱ و بقیه ۰ تشکیل شده است. این عدد ارزش ویژه‌ای بین برنامه نویسان دارد."

سایت فارسی روز برنامه‌نویس هم امسال برای یادآوری این موضوع ایجاد شده است تا تبریکی باشد برای تلاش‌های فراوان این گروه از اعضای دنیای نرم‌افزار. روزشان مبارک.روز برنامه‌نویس

روز ۲۵۶ام هر سال (معادل عدد ۱۰۰در مبنای شازده) به عنوان روز برنامه نویس نام گرفته است. عدد ۲۵۶بالاترین عدد دودویی در بین ۳۶۵ روز سال است که از یک رقم 1 و بقیه 0 تشکیل شده است. این عدد ارزش ویژه ای بین برنامه نویسان دارد.

برای اولین بار در سال ۲۰۰۲، کارمندان یک شرکت کامپیوتری در روسیه بودند که امضاهایی را جهت به رسمیت شناختن روزی با عنوان روز برنامه‌نویس جمع‌آوری کردند. در۱۱ سپتامبر ۲۰۰۹رئیس جمهور وقت روسیه، این روز را به عنوان روز برنامه‌نویس نام‌گذاری کرد و پس از آن کشورهای دیگر از جمله بریتانیا و ایالات متحده آمریکا این روز را به عنوان روز برنامه‌نویس پاس میدارند.

ممکن است ما عضو تیم یا شرکتی باشیم که به توسعه نرم‌افزار می پردازد، یک آزادکار و یا یک دانشجو باشیم، اینروز متعلق به همه ماست. ما به کمک هم ۱۰آذرماه -یعنی ۲۵۶امین روز سال شمسی- را به عنوان روز برنامه نویس جشن میگیریم و آن را در تقویم ملی کشورمان ثبت می‌کنیم.

نام:
ايميل: