آخرین مطالب

جمعه 17 آبان 1392
12:30


مایکروسافت: ۵ ماه به وقوع سونامی بدافزار برای ویندوز ایکس پی مانده


دوی استقامت خوبی بود، ولی آواره های ویندوز ایکس پی دیگر باید به فکر مهاجرت به نسخه های جدیدتر ویندوز بیفتند، به خصوص بعد از مطالعه گزارش جدید مایکروسافت.مایکروسافت: ۵ ماه به وقوع سونامی بدافزار برای ویندوز ایکس پی مانده
 
تیم رینز از مدیران مایکروسافت هفته قبل خبر داد که از ۸ آوریل ۲۰۱۴ (۱۹ فروردین ۱۳۹۳) مایکروسافت دیگر ویندوز ایکس پی را پشتیبانی نخواهد کرد و با اتمام پشتیبانی امنیتی، رسما این نسخه از سیستم عامل ویندوز به انتهای عمرش نزدیک می شود.
 
مایکروسافت مدتی هست که پشتیبانی از سرویس پک ۲ برای ویندوز ایکس پی را متوقف کرده و در این ۲ سال آمار آلوده شدن به بد افزارها در آن، ۶۶ درصد بیشتر از سیستم های مجهز به سرویس پک ۳ بوده.
 
پس از عرضه آخرین به روز رسانی ها برای ویندوز ایکس پی نیز شاهد شکل گیری روندی مشابه خواهیم بود و از این رو بهترین گزینه آماده شدن برای مهاجرت به ویندوز های جدیدتر است.

نمودار بالا به خوبی نشان می دهد نرخ آلودگی ویندوز ۸ حدود ۶ برابر کمتر از ویندوز ایکس پی است، بنابراین اگر نگران بد افزارها و ویروس ها هستید، نسخه جدید سیستم عامل همیشه بهتر است. خودتان را برای این تغییر آماده کنید.

 

 

نام:
ايميل: