آخرین مطالب

دوشنبه 8 اردیبهشت 1393
12:30


سوء استفاده مالی از تعصب ملی ایرانیان


سوء استفاده مالی از تعصب ملی ایرانیان این بار با سایت رای گیری خلیج همیشه پارس!سوء استفاده مالی از تعصب ملی ایرانیان

سوء استفاده مالی از ارق ملی ایرانیان این بار با سایت رای گیری خلیج همیشه پارس!
_____________________________________________________________

با درود به همه ایرانیان عزیز

مدتی زیادی است که سایتی با نام persianorarabiangulf.com در سایتهای اینترنتی با هدف (جعلی) رای گیری در مورد تغیین نام خلیج پارس در نقشه گوگل دست به تبلیغات گسترده در بین ایرانیان زده و بیشتر تبلیغات این سایت در سایتهای اجتماعی مانند کلوب و ... در حال ادامه می باشد.

اما گروه رسانه های ایران سرزمین جاوید با انجام بررسی های فنی این موضوع به این نتیجه رسید که این سایت نه تنها از طرف کمپانی گوگل ایجاد نشده بلکه از طرف برخی سود جویان در راستای کسب درآمد شخصی با استفاده از ارق ملی ایرانیان میهن دوست این سایت را ایجاد کرده است.

اما اسناد و مدارکی که ما برای صحت این گفتارمان به شما ارائه میکنیم چه اسنادی هستند.

نخست اینکه به زبان بسیار ساده این اسناد و مدارک قابل استناد را برای شما شرح می دهیم.

* هر سایت برای شروع به کار خود نیاز به چند گزینه دارد:
1-ثبت نام یک دامنه (دامنه همان آدرس اینترنتی سایت می باشد) در یک شرکت ارائه دهنده خدمات دامین.

2-ثبت هاست (هاست همان فضایی است که صفحات و تصاویر آن سایت بر روی آن ذخیره می شوند)

3-پرتال و یا CMS (که همان فضای کاری برای ارسال مطالب بر روی آن سایت می باشد مانند سیستم عامل ویندوز که رابط کاربری بین شخص و سخت افزار می باشد)

*مورد دوم اینکه در زمان ایجاد یه دامنه (دامین یا همان آدرس اینترنتی) بسیاری از مشخصات مالک دامین توسط سایتهای ارائه دهنده خدمات دامین قابل پیگیری می باشد و میتوان تاریخ ثبت دامین ، تاریخ انقضای دامین و تاریخ آپدیت یا تمدید مجدد ان دامین را مشاهده نمود.

*مورد سوم اینکه هر هاست (همان فضایی که مطالب سایت روی ان قرار میگیرند) به یک شناسه منحصر به فرد که اصطلاحا IP نام دارد متصل می شود که تمام سایتهایی که روی آن هاست یا فضا قرار میگیرند دارای یک IP مشترک می باشند و با یک روش Ping کردن که در مورد آن توضیح میدهیم به سادگی می توانید IP هر سایتی را به دست آورید.

در روش پینگ یک بسته یا پکیج به سایت یا سرور مورد نظر ارسال شده و با بازخورد آن آدرس IP آن سرور یا سایت برای شما نوشته خواهد شد

برای این کار ابتدا به منوی استارت ویندوز رفته و command prompt یا اصطلاحا cmd را (همان محیط داس سابق) اجرا میکنیم.

در این صفحه مشکی رنگ جمله مقابل را تایپ و اینتر میزنیم:
ping www.persianorarabiangulf.com

سپس IP سایت مقابل را که 69.195.124.69 می باشد برای ما نمایش داده می شود...
پس با توجه به این آدرس IP تمامی سایتهایی که از همان هاست خدمات هاستینگ گرفته اند با همین IP مشخص می شوند.

در مورد سایت گوگل هم میتوان آدرس IP همین سایت را با روش فوق پیدا کرد...
ping www.google.com

که در این صورت IP زیر برای ما نگاشته می شود:

216.239.32.20

با توجه به این موضوع به سادگی می توان دریافت که سایت گوگل و سایت فوق بر روی یک هاست قرار نداشته و البته هیچ ارتباطی هم به سایت و کمپانی گوگل ندارد.

چند مدرک بسیار ساده هم برای اثبات ادعای جعلی بودن این سایت رای گیری از سوی گوگل به شما ارائه می دهیم:

1-تاریخ ثبت این دامنه (یا همان آدرس اینترنتی فوق) را به سادگی می توان مشاهده کرد! برای این کار به آدرس اینترنتی زیر می رویم:

http://www.who.is

بعد از باز شدن این سایت در قسمت جستجوی این سایت که شبیه به جستجوی گوگل هم هست آدرس اینترنتی سایت persianorarabiangulf.com را وارد کرده و اینتر میزنیم.

حال در قسمت سمت چپ و پایین نتیجه جستجوی ما که همان مشخصات دامنه مورد نظر می باشد برای ما نمایش داده می شود.

در بخش Important Dates 3 گزینه وجود دارد که در زیر قابل مشاهده است:

1- Expires On : تاریخ انقضای نام دامنه یا آدرس اینترنتی

2-Registered On : تاریخ ثبت دامنه

3-Updated On : تاریخ تمدید مجدد نام دامنه

و در کمال تعجب می بینیم که تاریخ ثبت این دامنه مربوط به 10 می 2010 می باشد یعنی با توجه با تاریخ ایجاد این سایت باید توجیهی برای یک رای گیری که "4 سال" از آن می گذرد از سوی گوگل ارائه دهند که بسیار ساده می توان دریافت این رای گیری که گفته میشود از سوی کمپانی گوگل ارائه شده چگونه 4 سال ادامه یافته و به اتمام نرسیده است!

پاسخ اینجاست که هرچقدر یک سایت از سوی کاربران بازدید شود خود به خود رتبه بندی بالاتری در سایت گوگل به دست آورده و بعد از آن فقط کافیست تا نام persian gulf را در گوگل جستجو کنیم تا این سایت که دارای رتبه بالایی در گوگل برایش بدست آورده ایم در بخش بالایی نتایج جستجوی گوگل قرار گیرند و پس از ورود افراد دیگر به این سایت نتایج اماری که از سوی مدیر این سایت به نفع خلیج جعلی ع.ر.ب ایجاد شده برای دیگران نمایش داده شود!!!

پرسش بعدی این است که آیا در صورتی که کمپانی گوگل دست به چنین اقدامی زده باشد چرا کوچکترین خبر و اطلاع رسانی از سوی این سایت انجام نگرفته است؟

پرسش بعدی این که چرا رسانه های داخلی و خارجی برای این چنین رای گیری مهمی اطلاع رسانی نکرده اند؟

و پرسش های بسیاری که جعلی بودن این سایت و رای گیری آن را برای ما اثبات کرده و سو استفاده های مالی احتمالی را از ارق ملی و حس وطن دوستی ما ایرانیان رو به جیب چند مزدور و دشمنان کشورمان به ارمغان می آورد.


پس همگی باید به این موضوع توجه داشته باشیم که هرگز در چنین رای گیری های جعلی شرکت نکنیم چون تمام این سایتها فقط و فقط در جهت سود آوری عده ای انجام میگیرند و هرگز چنین سایتهایی را به دوستان خود معرفی نکنیم چرا که با توجه به تصویر بالا پروژه بعدی انها مالکیت ابوموسی و جزایر 3گانه کشورمان می باشد.

نام:
ايميل: