آخرین مطالب

جمعه 8 آذر 1392
12:30


آموزش جنگجویان سایبری آمریکا توسط کلاغ‌های پیر


‘انجمن کلاغ‌های پیر’ (Association of Old Crows) که در حوزه جنگ‌ الکترونیکی و عملیات‌های اطلاعاتی فعالیت می کند به تازگی با طراحی دو دوره آموزشی جنگ‌ سایبری را برای مخاطبان خاص خود آموزش می‌دهد .آموزش جنگجویان سایبری آمریکا توسط کلاغ‌های پیر

“انجمن کلاغ‌های پیر” (Association of Old Crows) مجموعه‌ای بین‌المللی و غیرانتفاعی متشکل از ۱۳۵۰۰ عضو و بیش از ۱۸۰ سازمان است که در حوزه جنگ‌ الکترونیکی، عملیات‌های اطلاعاتی و دیگر رشته‌های مربوطه فعالیت می‌کند.

این انجمن اخیرا دوره‌های آموزشی جنگجویان سایبری خود را در ۲ دوره اصول جنگ سایبری و برنامه عملی جنگجوی سایبری را برای نیروهای خاصی که قرار است در این زمینه فعالیت کنند، برگزار می کند.

دوره اول: تربیت جنگجویان سایبری

دوره اول که به مدت دو روز نیز برگزار می شود، بررسی مفاهیم کامپیوتری و شبکه‌ای به عنوان بنیانی برای توصیف عمیق و تبیین ابزار، تکنیک‌ها و استراتژی‌های هک کردن است.

در این دوره آموزشی رهیافت سیستماتیک و روش‌شناسی مورد استفاده هکرها در حمله و نیز تمهیدات دفاعی که می‌توان در برابر چنین حمله‌هایی اتخاذ نمود،‌ مورد مطالعه قرار می‌گیرند.

این دوره آموزشی از نظر ابزار نمایشی و نیز وسعت موضوعات مورد مطالعه منحصر بفرد است. در این دوره تحلیل‌ها و نمایش‌هایی با موضوع “کالبدشکافی حمله” انجام می‌گیرند و بیش از ۴۰ نمایش زنده در مورد ابزار و تکنیک‌های هک و دفاع حرفه‌ای اجراء می‌شوند.

دوره دوم: تربیت جنگجویان سایبری

در دوره دوم در آزمایشگاه‌ها به مدت دو روز تمرین‌هایی برای استفاده از ابزار، تکنیک‌ها و استراتژی‌های شبکه‌ای هک انجام می‌گیرند.

در این دوره استفاده کار عملی از ابزار هک و دانش آن، به منظور مقابله با تهدید‌های فزاینده پیش روی شبکه‌ها و سیستم‌های کامپیوتری آموخته می‌شوند. این سطح از دانش می‌تواند در فهم ابزارهای فعلی هک توسط کارکنان امنیتی یاری کند تا آنها بتوانند در مقابل حمله و تجاوز به شبکه‌های عمومی، خصوصی، دولتی و نظامی اقدامات مقتضی را انجام دهند.

قدرت و کارآیی این دوره آموزشی از سناریوهای حملات واقعی و جامع آن ناشی می‌شوند. در این دوره بیش از ۴۰ فعالیت عملی با استفاده از ابزار و تکنیک‌های هک و امنیتی انجام می‌گیرند.

سخنرانی‌ها به صورت کاملاً خلاصه انجام می‌گیرند تا دانشجویان بتوانند از حداکثر زمان خود برای کسب تجربه جنگ‌ سایبری در یک شبکه بسته استفاده کنند. نیازی نیست دانشجویان برای شرکت در این کلاس‌ها تجهیزاتی با خود بیاورند، یک شبکه بسته در یک کلاس ایجاد می‌شود تا دانشجویان لپ‌تاپ‌های خود را به آن متصل کنند.

اهداف مجموعه دوره‌های آموزشی جنگجویان سایبر

تعریف محیط تهدید در فضای تکنولوژیکی کنونی که به سرعت در حال تکامل است، تشریح اصول شبکه و نقاط آسیب‌پذیری شبکه‌های کامپیوتری، تشریح روش‌شناسی و ابزار “هکرها” برای نفوذ به شبکه‌های کامپیوتری – از “سرقت اطلاعات” گرفته تا “استفاده غیرمجاز” از سیستم شبکه کامپیوتری، تشریح تکنیک‌های کنونی “هک” که برای نفوذ به سیستم‌های کامپیوتری به کار می‌روند و همچنین آسیب‌هایی که می‌توانند وارد کنند، برخی از اهداف در نظرگرفته شده در این طرح می‌باشد.

همچنین وب سایت crows.orgاز «توصیف و تشریح آسیب‌پذیری‌های سیستم‌های کامپیوتری کنونی، توصیف و تشریح چگونگی دفاع از کامپیوترها وشبکه‌ها با استفاده از ابزار‌های فایروال‌ها (Firewalls)» به عنوان برخی دیگر از اهداف در نظرگرفته شده نام برده است.

انجمن کلاغ‌های پیر در این پروژه خط مشی‌های خود را چنین تعریف کرده است: تأیید اصالت یا کنترل دسترسی، حفاظت در برابر ویروس‌ها ، شناسایی و پیشگیری از تهاجم به شبکه‌ها، ارزیابی آسیب‌پذیری و امتحان امکان نفوذ، گزارش آسیب وارده و اصلاح آن و فراندهای تعیین هویت و اعتبار.

نام:
ايميل: