آخرین مطالب

چهارشنبه 28 اسفند 1392
12:30


عملیات نظامی سایبری محرمانه آمریکا+سند


نکته مهمی که از اطلاعات منتشره به دست می‌آید این است که فرمان رئیس ستاد مشترک آمریکا درباره عملیات سایبری، فراتر از یک دستور برای برنامه‌ریزی یا آمادگی برای بحران است، بلکه صراحتا یک فرمان آغاز عملیات نظامی است.عملیات نظامی سایبری محرمانه آمریکا+سند

ر اساس فرمان محرمانه‌ای که رئیس ستاد مشترک آمریکا در تابستان گذشته منتشر کرده، ارتش آمریکا مکلف به اجرای یک عملیات نظامی ویژه شده است.

از جزئیات این عملیات، اطلاعاتی به دست نیامده اما آنطور که رسانه‌های غربی گزارش داده‌اند، این عملیات ویژه مطمئنا درباره فعالیت‌های نظامی در عرصه سایبر است. گفتنی است خبر این عملیات محرمانه، دو هفته پیش با انتشار دستورالعمل نیروی هوایی آمریکا درز کرد.

در دستورالعمل نیروی هوایی آمریکا که با شماره 10-1701 و با عنوان "Command and Control (C2) for Cyberspace Operations,”   در تاریخ 4 مارس منتشر شده، به فرمان رئیس ستاد مشترک آمریکا در ژوئن 2013 برای اجرای عملیات‌های آفندی و پدافندی سایبری اشاره شده است.

عملیات نظامی سایبری محرمانه آمریکا

نکته مهمی که از اطلاعات منتشره به دست می‌آید این است که فرمان رئیس ستاد مشترک آمریکا درباره عملیات سایبری، فراتر از یک دستور برای برنامه‌ریزی یا آمادگی برای بحران است، بلکه صراحتا یک فرمان آغاز عملیات نظامی است.

فرمان رئیس ستاد مشترک آمریکا از نوع فرمان‌های اجرایی موسوم به EXORD است که طبق قواعد وزارت دفاع آمریکا، بیانگر دستوری است که رئیس ستاد مشترک با حکم وزیر دفاع و برای عملیاتی کردن تصمیم رئیس‌جمهور در مورد اجرای یک عملیات نظامی، صادر می‌کند.

گفتنی است طبق یک قاعده مرسوم در دولت‌ آمریکا، فرمان‌های اجرایی عملیات‌های نظامی ابتدا به صورت محرمانه و طبقه‌بندی‌شده صادر می‌شوند اما بعدها از حالت طبقه‌بندی خارج شده و انتشار عمومی پیدا می‌کنند.

برای مشاهده سند به زبان اصلی اینجا کلیک کنید.

نام:
ايميل: